Mekke Umre Otelleri

Ekonomik Umre Daveti Otelleri

استدعاء قصر فندق في المدينة المنورة

Mekke Umre Oteli Özellikleri

 • Hareme uzaklığı 900 mt.

 • 15 dk yürüme mesafesi

 • 4 dakikada resvisle ulaşım imkanı

 • Odalarda Uydu Yayımı

 • Mini buzdolabı

 • Split Bağımsız klima

 • Saç Kurutma Makinesi

 • Mini Açık Büfe Yemek Servisi

 • Türk Mutfağına Uygun Yemekler

 • Türkçe bile otel Personeli

 • 24 Saat Sıcak Su

Medine Umre Oteli Özellikleri

 • Hareme uzaklığı 50 mt.

 • 3 dk yürüme mesafesi

 • Odalarda Uydu Yayımı

 • Mini buzdolabı

 • Split Bağımsız klima

 • Saç Kurutma Makinesi

 • Mini Açık Büfe Yemek Servisi

 •  Türk Mutfağına Uygun Yemekler

 •  Türkçe bilen otel Personeli

 • 24 Saat Sıcak Su

Online Umre Kaydı İçin Tıklayın Umre Bilgilndirme Kampanya Koşulları

Mekke Otel Konumu (Yakın Otel)

Mekkede’ki Otelimiz Hareme 600 mt Mesafede Yürüyerek 15 dakika yürüme mesafesinde olup, yürüme zorluğu çekenler için ise servis konmuştur. Servisler ortalama 4 Dakikada Harem Bölgesine ulaşmaktadırlar.

 

Medine Otel Konumu

 • Medine Otelimiz ise Hareme Uzaklığı 50 Metredir. Harem Bölgesinde 2 sırada kunumlandırılmıştır.

Umre Daveti Oda Standartları.

 • Tüm Misafirlerimizin Odalarında Tv, Klima, Buzdolabı, Isıtıcı, Saç Kurutma Makinesi, Dahili Telefon Standart olarak Bulunmaktadır.

 • Umre Daveti Otellerdeki yemek standartlarında ise Tamamen Türk Mutfağından minik bir açık büfe ile herhangi bir abartıya kaçmadan damak tadınnıza uygun  yemeklerinizi otellerinde bulabilirsiniz.

 • Tüm Umre Daveti Otellerinde Lobide mutlaka Derdinizden Anlayan Türkçe bilen bir yetkili bulabilirsiniz.

 

Umre Daveti

Online Umre Başvurusu

 

Umre Turlarınıza Dahil Olan Hizmetler

1 Adet Valiz

1 Adet Kol Çantası

1 Adet Terlik Çantası

Umre Vizesi

Diyanet Umre Harcı

Otel Konaklamaları

Gidiş Dönüş Uçak Biletleri

Umre Ziyaretleri

Sabah – Akşam Yemek Ücretleri

Tüm Transferler

Türm Rehberlik Hizmetleri Umre Turunuza Dahildir.

Online Umre Kaydı İçin Tıklayın Umre Bilgilndirme Kampanya Koşulları

I am text block. Click edit button to change this text.

Aylık 90 TLden başlayan taksit olanakları

umre fiyatları1 hafta 2015

Online Umre Başvurusu

Aylık 100 TL’de Başlayan Taksit İmkanı

umre turu 2 hafta 2015

Online Umre Kaydı İçin Tıklayın Umre Bilgilndirme Kampanya Koşulları

I am text block. Click edit button to change this text.

Aylık 120 TL’den Başlayan Taksitler ile Umre Turları

3 hafta umre tur fiyat 2015

Online Umre Başvurusu
Mekke Ziyaretleri

Arafat (Cebelirahme)

arafat[1]

 

Mekke’nin güney doğusunda, şehre 20 km. mesafede, alanı 14 kilometrekare civarında düz bir ovadır. Hz. Adem ve Hz. Havva’nın dünyada buluştukları yerdir. Hac zamanı vakfe yapılması mecburi olan bu yer, Hac’cın olmazsa olmazıdır.

 

Mina ile Arafat arasında bulunan 12 kilometrekare genişliğindeki bölgeye Müzdelife denir. Hac zamanı akşam ve yatsı namazlarının birlikte kılındığı bu yerden şeytan taşlamak için 72 adet taş toplanır. Sabah namazından sonra buradan Mina’ya geçilir.

Müzdelife

muzdelife

Mina

mina

 

Mekke’nin güney doğusunda, şehre 20 km. mesafede, alanı 14 kilometrekare civarında düz bir ovadır. Hz. Adem ve Hz. Havva’nın dünyada buluştukları yerdir. Hac zamanı vakfe yapılması mecburi olan bu yer, Hac’cın olmazsa olmazıdır.

 

Mekke’nin kuzeydoğusunda, 500 m. yüksekliğinde kütle kayalardan oluşan ve Kabe’ye 5 km. mesafede bulunan bir dağdır. Hz. Muhammet (SAV) ramazan ayında ibadetle geçirdiği “Hira Mağarası” bu dağın zirvesinde bulunmaktadır. Sevgili Peygamberimiz 40 yaşına girdiği senenin ramazan ayının Kadir gecesinde bu dağda ibadet halinde iken Hz. Cebrail (a.s.) gelmiş ve Kur’an-ı Kerim’in aynı gecede peyganber efendimize görev tebliği müjdesiyle ilk ayetleri indirmiştir.

Nur Dağı (Hira Mağ)

nur_dagi

Sevr Dağı (Sevr Mağarası)

sevr

 

Mekke’nin güneyinde Kabe’ye yaklaşık 4 km. uzaklıkta yüksekliği 500 mt. civarında olan bir dağdır. Bu dağın zirvesine yakın bir yerde Peygamber Efendimiz (SAV) ile arkadaşı Hz. Ebu Bekir (RA)’in Mekke’den Medine’ye hicret etmezden evvel gizlendikleri mağara bulunmaktadır.

 

Mescid-i Harem ‘in yaklaşık 1,5 km. kuzeyinde yer alan bu mezarlık aynı zamanda şehrin tarihi mezarlığıdır. Sevgili Peygamberimizin dedesi Abdulmuttalip, amcası Ebu Talipi hanımı H.z. Kasım ve Abdullah’ın bir çok sahabin ve islam büyüklerinin kabirleri burada bulunmaktadır.

Cennet-ül Mualla (Mekke Mezarlığı)

mezarlik

Cin ve İcabe Mescidleri

cin_icabe

 

Peygaber Efendimiz davet için gittiği Taif dönüşünde yol üzerindeki Nahle vadisi’nde namaz kılarken bir grup cin kur’an-ı Kerim’i dinleyerek etkilenmişlerdir. Daha sonra H.z Muhammed (SAV)’i takip eden bu cinler Mekke girişinde efendimizle görüşmüşler ve müslüman olmuşlardır. Kur’an-ı Kerim’deki Cin Suresin’de burada nazil olmuştur.

 

Hz. Peygamber (SAV)’in doğduğu ev Kabe’nin doğu tarafında kalan Beni Haşim mahallesindedir. Hz. Muhammed (SAV) Miladi 20 Nisan 571 (12 Rebiulevvel) Pazartesi gecesitan yeri ağarırken bu evde dünyaya teşrif etmişlerdir. Daha sonra buradaki ev yıkılmış ve yerine yapılan bina günümüzde Mekke Kütüphanesi olarak kullanılmaktadır.

Hz. Muhammed’in (SAV)’in Doğduğu Ev

hz.muhammedin_evi

Medine Ziyaretleri

Mescid’i Nebi-ravzai mutahhara

mescidi_nebi

 

 

Peygamber Efendimiz (SAV)’in yaptırığ namaz kıldığı, Halifeler ve Müslüman sultanlar genişletilip ve tamir edilerek zamanımıza kadar gelmiş olan mescittir.

 

 

MESCİDİ-İ NEBİ içerisinde Peygamber Efendimiz (SAV)’in kabir-i şerifi ile mescidin ozamanki minberi arasındaki yerdir.Ravza-i Mutahhara’nın uzunluğu 22 mt. , genişliği ise 15 mt.’dir. Bugün burası beyaz sütûnlarla çevrelenmiştir.

Cennet Bahçesi

cennet_bahcesi_medine

Cennet-ülbaki

cennet-ülbaki

 

 

Medine-i Münevvere’nin mezarlığıdır.Bu mübarek kabristanda Peygamber Efendimiz (SAV)’ın amcası Hz. Abbas, Torunu Hz. Hasan, Damadı ve 3. halifesi Hz. Osman-ı Zinnureyn, halası Hz. Safiye, oğlu Hz. İbrahim, kızı Hz. Rukiye, Hz. Fatma ve mübarek hanımları başta olmak üzere sahabe ve tabiinden birçok zevat medtundur.

 

 

Medine’nin 5 km. kadar kuzeyinde bir dağın adıdır. Hicretin 3. yılında (M 625) müslümanlarla müşrikler arasında burada yapılan savaşta, Ashab-ı kiramdan 70 kişi şehit olmuş ve buraya defnedilmişlerdir. Peygamber Efendimiz (SAV)’in amcası ve şehitlerin efendisi Hz. Hamza (RA)’da burada medfundur. Hz. Peygamber (SAV) her yıl Uhud şehidlerini ziyaret eder ve onlara dua ederlerdi.

Uhud

uhud

Mescid’i Ömer (RA)

mescid-i_omer

 

 

Gamame mescidinin 105 adım sol ön kısmındadır. Mescid’i Nebi’den 530 adım uzaklıktadır. Hz. Ömer (RA)’ın evi burası olup devlet reisliğini bu mescidin olduğu yerden (evinden) yapmıştır.

İslam’ın ilk yıllarında namazlar, Kudüs’te bulunan mescid-i aksaya doğru kılınıyordu. Peygamber Efendimiz (SAV) kıble’nin Kâbe olmasını yani namazların Kâbe’ye dönülerek kılınmasını çok arzu ediyor ve bu konuda Allah’tan gelecek emri bekliyordu. Hicretten 18 ay kadar sonra şaban ayının 15. günü (Berat Kandili) Hz. Peygamber (SAV) namazı bozmadan hemen Kâbe istikametine döndü, cemaatte de saflarıyla birlite döndüler böylece Kudüs’e doğru başlanan namazın son iki rekatı Kâbe’ye yönelinerek tamamlandı. Bu mescidin yerinde şimdi büyük bir cami bulunmaktadır.

Mescid’i kıbleteyn

Mescid-i_kibleteyn

Kuba Mescidi

kube_mescidi

 

Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV) Mekke’den Medine’ye hicretleri esnasında, Medine’ye 5 km. mesafede bulunan Kuba’da 14 gün kalmıştı. Bu süre zarfında Peygamber Efendimiz (SAV) burda bir mescid inşa etti ve namaz kıldı. Kur’an-ı Kesim de takva üzere yapıldığı bildirilen ve İslam aleminde cemaatle namaz kılınmak için yapılan ilk mescid budur.

 

Peygamber Efendimiz (SAV) cuma günü Kuba’da ayrılıp, Medine’ye giderken cuma namazının farz olduğu ve ilk cuma namazının kılındığı mesciddir.

Cuma Mescidi

cuma_mescidi

Gamame Mescidi

gamame_mescidi

 

 

Peygamber Efendimiz (SAV)’in bayram namazlarını topluca kıldığı alandır. Efendimiz’in üzerinde dolaşan ve gölge yapan buluttan dolayı bu ismi almıştır.

 

Gamame mescidinin 20 adım sağ arka kısmındadır. Mescid-i Nebi’den 445 adım uzaklıktadır. Giriş kapısının üzerinde Osmanlı Tuğrasını görmek mümkündür.

Mescid’i Ebubekir (RA)

mescid-i_ebubekir

Online Umre Kayıt

Etiket Yağmuru

Sorularınızı Bize İletebilirsiniz

Operatörümüz çevirimdışı, form u doldurarak bize mesajınızı iletebilirsiniz, operatörümüz en kısa sürede size geri dönüş sağlıcaktır.

Sorunlarınız?, Umre Hakkındaki Sormak İstedikleriniz?

İletinizi göndermek için ENTER tuşuna basınız...